استایل مردان, پیرایش

53+21 مدل موی مردانه کلاسیک (مجموعه ی کامل با دسته بندی)

مدل موی مردانه کلاسیک- رایان گازلینگ

دنبال یک مدل موی کلاسیک مردانه هستید که بتوان در محیط های رسمی و مراسم های مهم، برای موهایتان از آن الگو بگیرید؟

در دنیای اینترنت پیدا کردن مدل مویی که برای یک مرد ایرانی 40، 50 ساله مناسب باشد، خیلی راحت نیست، و بیشتر مدل های فشن و خیلی زرق و برق دار پیدا می شود که خیلی به فرهنگ و سن و سال ما نمی خورد. ولی در این جا سعی کرده ام مناسب ترین مدل مو های مردانه که مناسب محیط های اداری و رسمی هم باشد و مردان میان سال هم بتوانند بهره ببرند را معرفی کنم.

شما هم اگر موردی یا عکسی یا ویدیوئی از کسی با مدل موی مناسبی پیدا کردید خوشحال می شوم معرفی اش کنید که اضافه کنم به این لیست.

مدل موی مردانه کلاسیک ساده – فرق از بغل و شانه به سمت بغل و عقب

این مدل مو مناسب هر مردی با هر سنی است و هم در آوردن چنین مدلی برای سلمانی راحت است و هم درست کردن این مدل برای بعد از حمام وجلوی آینه.

کافی است از سلمانی بخواهید موهای بالای سرتان را تا حدود 5-6 سانت و مو های کنار سر را تا 2-3 سانتی متری کوتاه کند.

برای حالت دادن هم وقتی هنوز خیس است یا از پماد های حالت دهنده برای نگه داشتن مو به این شکل استفاده کنید و یا با سشوار و شانه این حالت را ایجاد کنید.

مو ها را طبق تصویر به بغل و عقب شانه کنید.

اینکه بدون پماد و حالت دهنده به این شکل باقی بماند یا نه به مدل مویتان بستگی دارد و اگر لخت و نازک است مویتان، احتمالا مجبورید از حالت دهنده استفاده کنید.

مدل موی مردانه کلاسیک دانشجویی

این مدل را می گویم دانشجویی، چون بیشتر بین دانشجو ها رایج است، به خصوص اگر کمی اهل شانه زدن و حالت دادن به مو ها باشد ولی خیلی اهل حالت های خیلی فشن و استایل های عجیب و غریب نباشد.

در این مدل موی کلاسیک، مو های سر کوتاه زده می شوند، ولی موهای جلوی سر کمی کمتر از بقیه مو ها کوتاه می شود و با این مویی که مانده می شود کمی حالت داد به مو ها.

در مقالات خارجی با اسم “آیوی لیگ” شناخته می شود.

در این مدل تفاوت طول مو های اسراف سر با بالای سر بیشتر از مدل موی قبلی است و مو های اطراف را با ماین شماره 1 یا 2 یا 3 کوتاه می کنند، که حدود 3 میلی متر تا یک سانت می شود طول موو کم کم طول مو را بیشتر می کنند تا برسد به بالای سر.

و مو های بالای سر هم به تناسب آن بلند نگه داشته می شود. و اگر خواستید از یک طرف هم فرق باز کنید و به دو طرف شانه کنید.

مدل بازکات (مدل موی مردانه‌ی خیلی کوتاه)

این مدل شاید خیلی هم “مدل” نباشد! ولی به هر حال آوردنش ضروری بود!

کافی است مو را با ماشین ریش تراش، بدون شانه، یا با شانه های 1 تا نهایتا 4 مو های همه ی سر را یکنواخت کوتاه کنید.

برای دیدن مدل های موی کوتاه مردانه بیشتر کلیک کنید.

مدل‌موی کلاسیک ترکیبی با مدل پمپادور!

پومپادور بیشتر استایل فشنی است تا کلاسیک. و شاخصه اش پیچ دادن مو به سمت بالا و عقب سر است به طوری که کمی باد کند.

پمپادور مدل مویی است که توسط زنان و مردان استفاده می‌شود و نام آن از مادام پمپادور، معشوق لوئی پانزدهم گرفته شده است. اگرچه شکل‌های مختلفی از این مدل مو وجود دارد، اما ظاهر آن به طور کلی به این صورت است که مو به سمت بالا پیچ می‌خورد به گونه‌ای که در بالای پیشانی برآمده می‌شود.

ویکی پدیا

اگر مو خیلی بلند نباشد می شود شبیه مدل های کلاسیک در آوردش.

این مدل مو را می شود خیلی فشن و با استایل های گوناگون و جوان پسندانه هم درست کرد ولی اگر قوس جلوی مو را و طول مو را خیلی بلند نکرده باشید، باید برای محیط های (حداقل نیمه) رسمی هم مناسب باشد.

مدل موی پمپادور تنوع زیادی دارد، برای دیدن مدل موی مردانه پومپادور بیشتر کلیک کنید.

مدل موی کلاسیک معمولی!

مدل موی معمولی چه مدل مویی است؟ مدلی که هر روز می‌بینید! این مدل موی مردانه کلاسیک هست، بسیار پر کاربرد هم هست، مناسب اداره نیز هست(!) و فریاد معمولی بودن و محافظه کاری می زند.

موها کوتاه یا متوسط است، مو های اطراف سر و پشت آن کوتاه تر از بالای سر است ولی اختلافشان خیلی زیاد نیست. مو های بالای سر هم معمولا به یک طرف شانه می شود و از طرف دیگر فرق مختصری باز می شود.

مدل موی کلاسیک شانه زده رو به عقب

این مدل هم می وشد با موی بلند و موج دار اجرا کرد که حالت غیر رسمی تری پردا می کند و هم می شود با موی صاف و با طول کم اجرا کرد که برای اداره جات و مناسب تر باشد.

دیگر مدل‌های موی کلاسیک مناسب آقایان

اگر مدل های کلاسیکی که تا حالا ارائه کرده ایم، پسندتان نبود، مدل های پایین را هم ببینید، شاید مدل دلخواه مناسب خودتان را پیدا کنید.

می توانید کلکسیون کاملی از مدل مو های مردانه از ساده و کلاسیک تا فشن و استایلیش همه را در این صفحه ببینید.

4 دیدگاه در “53+21 مدل موی مردانه کلاسیک (مجموعه ی کامل با دسته بندی)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *