استایل مردان, پیرایش

مدل موی مردانه، کامل ترین مجموعه مدل مو (همراه با دسته بندی)

مدل موی مردانه سفید جورج کلونی

مدل مو های مردانه بلند

مدل موی جوان پسند، مدل موج سوار ها

مدل موی موج سوارها!

این مدل هم مدلی آمریکایی است که 30-40 سال پیش بیشتر جوان های موج سوارشان بیشتر چنین مدل مویی داشتند. موهایشان را لند می کردند و وقتی آب نک دار دریا با موج ها به موهایشان می خورد حالتی ژولیده و سفت تر از معمول به آن می‌داد و آن ها هم گویا از این مدل مو راضی بودند و محبوبشان بود. این مدل به مدل موج سوار ها معروف شد.و البته به بقیه جامعه آمریکا و دیگر کشورها هم سرایت کرد.

بلندی مو ها در مدل موج سوار ها، میتواند خیلی متفاوت باشد، ولی اصولا حداقل به پایین گردن می رسد و می تواند خیلی بلند تر هم باشد.

وقتی مو اینقدر بلند است برای این داخل چشم نرود و روی صورت را نگیرد معمولا نیاز به محصولی حالت دهنده هست، قدیم از نمک درون آبِ دریا استفاده می کردند و حالا، علاوه بر آن می توانید از دیگر محصولات حالت دهنده ای که تولید می وشد اسفتده کنید.

مرز این مدل مو با بدونِ مدل بودنِ مو خیلی باریک است! اگر مرتب  شسته نشود و همراه با مو ها استایل مرتبی نباشد به راحتی برچسب شلخته و کلمانتی ازین دست را می تواند برای صاحبش به ارمغان بیاورد! پس حواستان باشد!

مدل موی موج سوارها!
مدل موی مردانه بلند موج دار

موی موج دار رو به عقب

برای کسانی که موی مواج و مجعد دارند این گزینه مناسب است. مو ها تا نزدیک شانه بلند می شوند، و موهای بغل سر را به پشت گوش می اندازیم و به سمت پشت سر و موهای بالای جلوی پیشانیهم به روی سر به سمت عقب انداخته می شود و یا فرق وا می شود و نصف به سکت راست و عقب و دیگری به چپ و عقب می رود.

این مدل از مدل قبلی مرتب تر به نظر می رسد و اگر خوب اجرا شود و با لباس و استایلی مناسبی همراه شود برای محیط ومراسم های رسمی تر هم می شود استفاده کرد.

مدل موی واکین فینیکس
واکین فینیکس، بازیگر نقش جوکر در سخنرانی قبول اسکار 2020
مدل موی مردانه بلند ایان سامرهالدر
ایان سامرهالدر
مدل موی مردانه دم اسبی (پونی تیل)

مدل موی دم اسبی

تمام موی سر را بلند می کنیم، همه ی مو هارا می بریم پشت سر و از پشت  با یک کش می‌بندیم! دیگر شاخه هایی از این مدل هست که گره را بالای سر می زنند  یا مثل سامورایی ها درست می کنند که در نهایت همه شبیه به هم اند.

البته موی دم اسبی برای مرد ها اصلا رسمی نیست، نشان از لاتی و قرتی بودن هر دو می تواند باشد!  ولی رسمی و قابل اعتماد و موفق؟ نه چندان. مگر اینکه بازیگر یا خواننده و فوتبالیستی این مدل را انتخاب کند که قضیه فرق می کند.

مدل موی بلند مردانه دم اسبی
موی مدل مردانه بلند و صاف

مدل موی مردانه صاف و بلند

اگر مو هایتان موج دارند یا فر هستند این مدل خیلی مناسب حال شما نخواهد بود که برایش باید مویتان را اول صاف کنید که دردسر های خودش را دارد.

اجرای این مدل ولی دردسر زیادی ندارد، مو ها که به قدر کافی بنلد شد، به پشت سر شانه می کنید و از بغل هم پست گوش ها می اندازید و تمام! اگر به اندازه کافی بلند باشد می شود پشت شانه ها انداخت و اگر نبود هم بالای آنها آویزان می ماند.

مو های بالای پیشانی هم معمولا یا از وسط جدا می شود و یا بدون فرق باز کردن صاف به پشت شانه می شود. البته می شود مو ها را به یک سمت هم هدایت کرد و کمی با آنها بازی کرد و مدل داد.

موی بلند برای مردان
مدل موی مردانه چتری

مدل موی چتری (برای پسرها)

اگر موهای بالای پیشانی را بیاورید شانه کنید سمت پایین و بیندازید روی پیشانی چتری می شود! گاهی روی چشم میر سد که به یک طرف شانه می کنند که حداقل از یک طرف دیدی بماند!

این مدل را بیشتر پسرهای دبیرستانی و کمی بزرگتر و یا کوچکتر سراغش می رودند به خصوص آن هایی که جذب موسیقی های مرتبط با این مدل مو شده اند و یا احیانا افسردگی دارند و دید تاریکی به دنیا دارند و …

البته اگر مو های کوتاه باشد و روی پیشانی بیوفتد معمولا چنین برداشتی نمی شود و مناسب این گروه نیست و بیشتر نشان از بی اهمیتی به مدل مو ها و رها شدنشان به حال خودشان دارد.

مدل موی چتری برای مردان
مدل موی بافته

مدل موی دردلاک (نوعی بافت مخصوص مو)

مدل موی دردلاک یه مدل آفریقایی- آمریکایی است که البته غیر آن ها هم می توانند استفاده کنند ولی شاید نه به خوبی چیزی که روی سر این افراد میشنه نشود.

معمولا یه استایل موی غیر رسمی به حساب می آید، هر چند اخیرا و به خصوص توسط سلبریتی ها، مدل موی دردلاک را همراه با لباس های رسمی و در مراسم های رسمی استفاده کرده اند و احتمالا در آینده بیشتر رسمی به حساب آید. شاید، آنهم به احتمال زیاد برای سیاه پوست ها و باز هم شاید در آمریکا و نه ایران.

درست کردن و نگه داری از اینم دل مو کار به غایت مشکلی است و اگر تصمیم گرفتید چنین مدل مویی برای خودتان دست و پا کنید بدانید که باید وقت قابل توجهی برای مو هایتان بگذارید!

مدل موی دردلاک
مدل موی بون جووی

مدل موی بون جووی

جان بون جو وی، خواننده راک معروفی است که از حدود 40 سال پیش فعالیت می کند و مدل موهایش هم بسیار معروف است. مو های بلند و صافی که به صورت نا منطم روی سر جهت گرفته و مدل مویی ساخته که بیشتر شبیه موی لختی است که باد به شدت به هم ریخته است!

به هر حال این هم مدل مویی است مناسب کنسرت و مهمانی و این طور موقعیت ها و نه غیر آن.

مدل موی مردانه فشن

5 دیدگاه در “مدل موی مردانه، کامل ترین مجموعه مدل مو (همراه با دسته بندی)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *