سرگرمی

18 تا از کوتاه قد و موفق ترین سلبریتی‌های مرد

بازیگر قد کوتاه، جوناه هیل

مردان قد کوتاه بسیاری در دنیا هستند که به موفقیت های مثال زدنی ای رسیده اند، شاید ما همه آنها را نشناسیم ولی حداقل سلبریتی های قد کوتاه و موفق را خوب می شناسیم، پس با ما همراه باشید که چند تا از معروف ترین سلبریتی های قد کوتاه را به معرفی تان کنیم.

1) Peter Dinklage – پیتر دینکلیگ – 132 سانتی‌متر

پیتر دینکلیگ
پیتر دینکلیگ برنده‌ سال 2011 برنده ی یک جایزه امی شد.

پیتر دینکلیگ را در نقش تیریون لنیستر در سریال تاج و تخت می شناسیم. که به خاطرش برنده ی جایزه ی بهترین بازیگر مرد امی و گلدن گلوب مکمل شد. قد پیتر دینکلیگ به خاطر بیماری ژنتیکی “آکندروپلازی” کوتاه تر از معمول مانده، این قد کوتاه به خصوص در زمان نوجوانی برای او آزار دهنده بوده ولی با شرابطش کنار آمده و می گوید که:” سنت بیشتر که می شود می فهمی که کایف است یکم شوخ طبعی باشی و بدانی که این مشکل آن هاست نه تو!” و اینکه “مردم وقتی با تحت تاثیر رفتارم قرار می گیرند، قدم را فراموش می کنند!”

پیتر دینکلیگ ثروتی 15 میلیون دلاری دارد.

2) Danny DeVito – دنی دِویتو – 147 سانتی‌متر

دنی دویتو در جشنواره فیلم سن سباستین

با 147 سانتی متر “دنی دِویتو” یکی از قد کوتاه ترین و البته موفق ترین بازیگران هالیوود است. این بازیگر 75 ساله، تا حالا نامزد جایزه برای یک اسکار، چندین گلدن گلوب و “امی” شده است. و یک بار هم برای نقش اش در فیلم راننده تاکسی اسکورسیزی برنده ی جایزه امی برای بهترین بازیگر مکمل شده است.
او را از نقش هایاش در فیلم هایی چون راننده تاکسی، پرواز بر فراز آشیانه فاخته ، دامبو و لوراکس و همچنین از بازی در سریال سیتکام معروف شبکه ی FX، هوا همیشه در فیلادلفیا آفتابی است می شناسند.
علت قد کوتاه در او البته بیماری نادر “مالتیپل اپی فیزیال دیسپلازیا” است که نوعی بیماری ژنتیکی است و موجب اختلال در رشد استخوان ها می شود. ولی می‌بینید که این بیماری جلوی فعالیت را نگرفته و بسیار موفق است .
تخمین زده می شود دارایی دنی دویتو حدود 80 میلیون دلار باشد.

فان فکت: دنی دویتو گیاه خوار و طرفدار گیاه‌خواری است از آن دفاع می کند!

3) Martin Scorsese – مارتین اسکورسیزی – 160 سانتی‌متر

مارتین اسکورسیزی
مارتین اسکورسیزی در جشنواره کن

مارتین اسکورسیزی کارگردان معروف و محبوب هالیوودی که معرف حضور همه اهالی سینما هست و بسیاری از فیلم های درجه یک و دوست داشتنی سینما حاصل کار اوست، قد او 160 سانتی متر است و همانطور می دانید و اگر نمی دانید بدانید که بسیار موفق است. دارایی او 100 میلیون دلار تخمین زده می شود و این در برابر موفقیت های کاری و هنری اش البته عدد کوچکی است. تا به حال برای دوازده عنوان مختلف نامزد اسکار شده و برای کارگردانی فیلم “جدا شده – The Departed” برنده ی آن. لیست فیلم های خوبی که اسکورسیزی ساخته واقعا طولانی است، از “Shutter Island” و داستان عجیبش تا هوگو و گنگ های نیویورک، دوستان خوب و مرد ایرلندی که روایت هایی از گنگستر های آمریکاست و “تاکسی” که اثری ماندگار شد در تاریخ سینما.

4) Charlie Chaplin – چارلی چاپلین – 162 سانتی‌متر

چاریل چاپلین در فیلم “بچه”

چارلی چاپلین با 162 سانتی متر قد، اسطوره فیلم های کمدی سیاه سفید که شهره عام و خاص است، در فیلم هایش از قد کوتاهش به خصوص بهره می برد. در مصاحبه ای با نیویورک تایمز در این مورد یک بار گفته بود که: “اگر [در فیلم] کسی بر خورد تندی با من می کند، حتما مرد بزرگ جثه ایست و این تضاد بین بزرگ و کوچیک، باعث می شود بیننده ها [نا خود آگاه] طرف من را بگیرند.
“دیکتاتور بزرگ” ، “عصر جدید” و “جویندگان طلا” از مهم ترین فیلم های چارلی چاپلین اند.

ثروت چارلی چاپلین اگر تورم را حساب کنیم امروز معادل 400 میلیون دلار می شود.

5) Joe Pesci – جو پشی – 163 سانتی‌متر

جو پشی (سمت راست) در کنار رابرت دنیرو. ایندو در فیلم مرد ایرلندیِ اسکورسیزی هم بازی بودند.

جو پشی برنده ی یک اسکار برای فیلم “Raging bull” و یک نامزدی برای بازی در فیلم “رفقای خوب” دارد. همچنین از نقش ماندگارش در فیلم “تنها در خانه” احتمالا به یاد بیاوریدش و حضورش در فیلم مرد ایرلندی در کنار رابرت دنیرو و آل پاچینو.
پشی در فیلم ها معمولا نقش نقش شرور و قلدر دارد و در کارش هم موفق است، نشانی از این که برای سرسخت بودن لازم نیست حتما 2 متر قد داشته باشید!

دارایی جو پشی حدود 50 میلیون دلار تخمین زده می شود.

6) Kevin Hart – کوین هارت – 163 سانتی‌متر

کوین هارت و همسرش
کوین هارت 163 سانتی متری در کنار همسر 171 سانتی متری اش
کوین هارت و دوین جانسون (راک)
کوین هارت و دوین جانسون در فیلم “Central Intelligence” هم بازی بودند.

کوین هارت یکی از بازیگر، کمدین و استندآپ کارهای قد کوتاه آمریکایی است که اتفاقا در کار هایش خیلی با قدش هم شوخی می کند، در اول یکی از اجرا هایش بعد از سلام و احوال پرسی! گفته بود که “من کوین هارت‌ یه چیزی که شاید ندونید اینه که قدم 5 فوت و 4 اینچ و نیم هستش. خیلی ها فکر می کنن 5 فوت و4 اینچه، که نیست! 5 فوت و 4 اینچ و نیم هستش!”
دارایی کوین هارت را 200 میلیون دلار تخمین می زنند!
“جومانجی” (2017) و “Ride along” و “Central Intelligence” از جمله فیلم های معروف کوین هارت اند.

دوستی نزدیکی که هارت با دوین جانسون (راک) دارد و در ویدیوهایی که از آنها پخش می شود به راحتی دیده می شود به خوبی نشان دهنده این است که قد کوتاه مانع این نیست که دوستان قد بلند و حتی خیلی قد بلند و عضلانی داشته باشید که این دو اثبات زنده ای برای این قضیه هستند.

دارایی کوین هارت را 200 میلیون دلار تخمین می زنند!

7) Jen Jeong – کن جیونگ – 165 سانتی‌متر

کن جیونگ
کن جیونگ در فیلم “هنگ اور”

کن جیونگ بازیگر کمدی آمریکایی است از پدر و مادری کره ای، البته قد کوتاه نه مانع بازیگری اش شده که و نه مانع اش در پزشکی! قبل از این که بازیگر شود، کن پزشک رسمی بود و طبابت می کرد و برای بازی در فیلم “knocked Up” که سکوی پرتابش در دنیای سینما بود، مجبور مدتی از کار پزشکی اش مرخصی بگیرد!
این بازیگر قد کوتاه را احتمالا از نقش اش در فیلم های “The Hangover” بیاد بیاورید، همچنین در سریال های“community” و “دکتر کن”.

دارایی کن جیونگ حدود 15 میلیون دلار تخمین زده شده.

8) Daniel Radcliffe – دنیل ردکلیف – 165 سانتی‌متر

دنیل ردکلیف - هری پاتر
دنیل ردکلیف یا به عبارتی هری پاتر

دنیل ردکلیف را همه با هری پاتر می شناسند، “پسری که زنده ماند!” از بین تمام کسانی که برای بازی در نقش هری پاتر داوطلب شده بودند، دنیل رد کلیف توسط خود جی کی رولینگ نویسنده ی کتاب ها برای بازی در فیلم ها انتخاب شد و اولین فیلم هری پاتر که ساخته شد، منتقدان بازی این هری پاتر جوان را پسندید و اینطور دنیل ردکلیف تا آخرین قسمت هری پاتر باقی ماند و از این طریق 125 میلیون دلار درآمد کسب کرد طی ده سال.
در جواب این سوال که آیا قد کوتاهش کارش را در هالیوود سخت کرده گفته بود که: “اینطور نیست، داستین هافمن و تام کروز که بازیگر های موفقی هستند و در نقش های متفاوتی بازی کرده اند، هر دو تقریبا هم قد من هستند. اگر حتی قرار باشد نقش یک سرباز را بازی کنم هم از حداقل قد قابل قبول ارتش که 5 فوت (152) سانتی متر است خیلی بلند ترم!”

در حال حاضر ثروت دنیل رد کلیف حدود 110 میلیون دلار تخمین زده می شود.

9) Bruno Mars – برونو مارس – 165 سانتی‌متر

قد برونو مارس و تیلور سوئیفت
برونو مارس (165 سانتی‌متر) در کنار تیلور سوئیفت (178 سانتی‌متر)

برونو مارس خواننده هاواییای ساکن آمریکاست که در کارش بسیار موفق بوده، ترک های بسیار پر فروشی مثل ” Grenade ” و” Just the Way You Are ” و “Uptown Funk” را در کارنامه خود دارد. (ویدیوی Uptown Funk جز 10 ویدیوی برتر یوتیوب است که بیشترین بازدید را داشته در جهان) برخی او را مایکل جکسون نسل جدید می دانند هر چند علاوه بر پاپ، برونو مارس در سبک های دیگر از سول و فانک تا هیپ هاپ و راک کار می کند. به علاوه گاهی بازیگری هم می کند مثلا در فیلم های “Friends with Benefits” و Pitch Perfect” بازی کرده بود و در Rio2 هم صداگذاری کرده.

ثروت برونو مارس در حال حاضر حدود 150 میلیون تخمین زده می شود.

10) Aziz Ansari – عزیز انصاری – 167 سانتی‌متر

عزیز انصاری در کنار جان هم
کدام یک بهتر لباس پوشیده اند؟ عزیز یا جان؟

عزیز انصاری اولین بازیگر با ریشه های آسیایی است که برنده ی گلدن گلوب شد. او البته متولد و بزرگ شده ی آمریکاست و پدر و مادرش اهل هند و مسلمان اند. عزیز انصاری را در سریال های”master of none” و”Perks and Recreation” دیده ایم، که به خاطر اولی یعنی “استاد هیچی” برنده ی گلدن گلوب شد.
مجله ی مردانِ معروف GQ از استایل مناسب و حرفه ای عزیز انصاری در مقابل “جان هم” بازیگر نقش اول سریال “Mad Men” تعریف کرد/ در مقاله‌ مجله‌ی GQ آمده که: ” استایل عزیز انصاری نمونه ای عالی است که چطور با درست لباس پوشیدن می‌توانید از مردی 20 سانت بلند تر از شماست، بهتر به نظر برسید!”

عزیز انصاری در حال حاضر ثروتی حدود 15 میلیون دلاری دارد و به نظر می رسد هنوز در ابتدای راه موفقیتش است.

اگر می خواهید بدانید چگونه با قد کوتاه استایل خوبی داشته باشید این مقاله را بخوانید.

11) Elijah Wood – الایژا وود – 167 سانتی‌متر

الایژا وود
الایژا وود را معمولا با دنیل ردکلیف اشتباه می گیرند

الایژا وود بیشتر به خاطر نقش اش در “فیلم های ارباب حلقه ها” ئ “هابیت” شناخته می شود. در مصاحبه ای گفته بود که مردم معمولا با دنیل ردکلیف، بازیگر نقش هری پاتر اشتباه می گیرندش. هر چند دو سه سانت قد بلند تر از همکارش است.

ثروت کل الایژا وود را حدود 30 میلیون دلار تخمین می زنند.

12) Dustin Hoffman – داستین هافمن – 167 سانتی‌متر

داستین هافمن
داستین هافمن دوست داشتنی

داستین هافمن دو بار برنده ی جایزه ی اسکار شده به خاطر بازی در نقش آول فیلم های “مرد بارانی” و “کرامر علیه کرامر” و پنج بار دیگر هم نامزد این جایزه شده است. به علاوه نامز بسیاری جایزه های دیگری از گلدن گلوب و امی تا بفتا و دیگر جوایز شده است.

ثروت داستین هافمن را حدود 50 میلیون دلار تخمین میزنند.

13) Martin Freeman – مارتین فریمن – 169 سانتی‌متر

مارتین فری من
مارتین فری من

مارتین فریمن را در هابیت دیده ایم و در سریال شرلوک به عنوان دکتر واتسون دستیار شرلوک هولمز و در فصل اول سریال فارگو که برای بازی در فارگو نامز جایزه ی گلدن گلوب شد.

ثروت مارتین فریمن حدود 15 میلیون دلار تخمین زده می شود.

14) James McAvoy – جیمز مک‌آوی – 170 سانتی‌متر

جیمز مک آوی
جیمز مک آوی را در سری فیلم های ایکس من دیده ایم

جیمز مک آوَی را در فیلم و سریال های زیادی دیده ایم، در فیلم های ایکس من نقش دکتر ایکس در جوانی اش را بازی کرده، از جمله در فیلم های “گلس” “نارنیا” ایت قسمت دو” و فیلم “تاوان” که به خاطرش نامزد گلدن گلوب شد. همچنین در سریال های “Shameless” و “Band of Brothers” بازی کرده است.

ثروت او حدود 17 میلیون دلار تخمین زده می شود.

15) Al Pacino – آل پاچینو – 170 سانتی‌متر

آل پاچینو سیگار برگ به دست
آل پاچینو سیگار برگ به دست در فیلم “اسکارفیس” یا “صورت زخمی”

کمتر کسی آل پاچینو را نمی شناسد.با بازی در فیلم های پر فروش و بازی حرفه ای در آن ها شهرتی جهانی پیدا کرده. قد نسبتا کوتاه آین بازیگر توانمند چیزی نمانده بود که فرصت بازی در فیلم های “پدر خوانده” را از او بگیرد!

سال 2017 که عوامل و دست اندر کاران فیلم های پدر خوانده در فستیوالی دور هم جمع شده بودند، فرانسیس فورد کاپولا کارگردان فیلم ها، تعریف کرد که تهیه کننده شرکت پارامونت مخالف حضور آل پاچینو و البته مارلون براندو در نقش هایشان بود! آل پاچینو به خاطر قد کوتاهش و براندو به دلیل شناخته شده بودنش! (منبع) البته هم فیلم ها موفقیت بزرگی بودند و هم براندو برای نقش اش اسکار برد و هم آل پاچینو در آن درخشید.

تروت آل پاچینو حدود 165 میلیون دلار تخمین زده می شود.

16) Tom Cruise – تام کروز – ظاهرا 170 سانتی‌متر

تام کروز در یک کنفرانس خبری برای فیلم ماموریت غیر ممکن 6
تام کروز در یک کنفرانس خبری برای فیلم ماموریت غیر ممکن 6

ظاهراً 170 سانتی متر چون که بحث است که خیلی وقت ها تام کروز از کفش های پاشنه دار و با لژهای بلند استفاده می کند که قدش را بیشتر از چیزی که هست نشان دهد. در این صفحه پینترست می توانید عکس های مربوط به این موضوع را ببینید.
به هر حال ولی قدش 170 سانتی متر باشد یا کمی کمتر، می دانیم که با همین قدی که دارد نقش اصلی سری فیلم های اکشن و بسیار محبوبِ ماموریت غیر ممکن است و یکی از ثروتمند ترین بازیگران هالیوود! ثروت او در سال 2019 حدود 560 میلیون دلار تخمین زده شده!

تام کروز سه بار تا به حال ازدواج کرده و هر سه همسرش قدشان از او بلند تر بوده، همسر اولش”Mimi Rogers” حدود 175 سانتی متر ، همسر دومش “Nicole Kidman” 180 سانتی متر و همسر سومش “Katie Holmes” هم 175 سانتی متر قدشان بود.

تام کروز و همسرانش، کیتی هولمز، نیکول کیدمن و میمی راجرز
تام کروز و همسرانش

تام کروز وقتی هر کدام از همسرانش به 33 سالگی رسیدند از آن ها طلاق گرفت! می گویند این طلاق ها به عقایدش در مذهب “ساینتولوژی” مربوط است.
تام کروز مدتی هم با نازنین بنیادی بازیگر ایرانی هالیوود دوست بود. معرفی بنیادی به کروز هم توسط کلیسای ساینتولوژی انجام شده بود.

17) Jonah Hill – جوناه هیل – 170 سانتی‌متر

حوناه هیل و همسرش جیانا سانتوس
جوناه هیل در کنار همسرش جیانا سانتوس

وزن جوناه هیل بیشتر از قدش بحث برانگیز بوده در این سال ها، این که بار ها برای نقش های مختلف وزنش را کم کرده و دوباره زیاد شده و دوباره کم کرده! او را درفیلم های کمدی خیلی می بینیم، در فیلم “Superbad” دیده بودیمش که حسابی چاق بود و در”Moneyball” دیدیمش که لاغر شده بود و برای آن نقش نامزد اسکار شد، دیگر در فیلم معروف “گرگ وال استریت” در کنار دی کاپریو دیدیمش که دوباره چاق شده بود!
جوناه می گوید که برای لاغری باشگاه بوکس می رود و علاوه بر آن وزنه می زند و کمتر می خورد و خب نتیجه هم می گیرد!

ثروت جوناه هیل حدود 45 میلیون دلار تخمین زده می شود.

18) Jack Black – جک بلک – 170 سانتی‌متر

جک بلک
جک بلک کمدین، بازیگر و خواننده آمریکایی

جک بلک، خواننده، بازیگر و کمدین آمریکایی است که به خاطر بازی در فیلم های “School of Rock” و “Bernie” نامزد گلدن گلوب شده وهمراه با بند راک “Tenacious D” برنده ی جایزه ی گرمی شده که در آن خوانننده ی اصلی است. همچنین از بازی در فیلم های کینگ کونگ، سفر های گالیور (2010) و جومانجی (2017) و صداگذاری در “پاندای کونگ‌فو کار” و “عصر یخبندان” شناخته می شود.

ثروت جک بلک حدود 30 میلیون دلار تخمین زده می شود.

در این مقاله از نوشته ی سایت “دیلایت” استفاده شده.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *